Emocje po ostatnim weekendzie jeszcze nie opadły, a tutaj za pasem mamy kolejny i jest to świetny pretekst żeby wyskoczyć na strzelnicę. A jak na strzelnicę to wiadomo – Strzelnica Arizona będzie najlepszym rozwiązaniem 🔫🤜🏻🤛🏻
Za nami bardzo intensywne dwa dni na Strzelnicy Arizona. W dn. 9-10 maja 2020 r. mieliśmy przyjemność gościc DTF Solutions. Osoby, które przynajmniej odrobinę interesują się polskim strzelectwem znają go m.in. z wielu instruktażowych filmów na youtubie. Z pewnością możemy zaryzykować stwierdzenie, że jest jedną z dosłownie kilku gwiazd polskiego strzelectwa, a przy tym bardzo dobry instruktor i towarzysz do rozmów. Przyglądając się z boku, a także momentami biorąc aktywny udział w warsztatach można dojść do tylko jednego wniosku – każdy strzelec, który uważa, że potrafi dobrze strzelać powinien spotkać się z Mateuszem, który szybko wyprowadzi go z błędu. Warsztat strzelecki, jaki reprezentuje może w wielu wzbudzić zazdrość, jednak jak wspominał sam prowadzący – nic nie przyszło samo, a jest to wynik samozaparcia, samodyscypliny oraz wieloletnich, codziennych treningów z bronią, co też widać w trakcie omawiania i prezentowania kolejnych ćwiczeń.

Dzień pierwszy poświęcony był zagadnieniom związanym z pracą na pistolecie, dobywaniu go, a także na strzelaniu szybkim i w ruchu. Ponadto, uczestnicy poznali techniki pozwalające na lepszą kontrolę odrzutu i podrzutu oraz powtarzaną pracę na języku spustowym.

Dzień drugi z kolei obejmował zaawansowaną obsługę karabinka wspomaganą wykorzystaniem broni zapasowej, w tym wypadku pistoletu. Podczas zajęć poruszone zostały zagadnienia związane z karabinkiem: od wyboru zawieszenia i konfiguracji broni, przez dystans kalibracji celownika i przewyższenia, po prowadzenie dużej siły ognia i strzelania biomechanicznego w skomplikowanym otoczeniu.

Oprócz przekazanej wiedzy, Mateusz również zwrócił uwagę na trening własny po zakończonych warsztatach. Jak zauważył, 20h poświęcone nauce nie zrobią z posiadacza boni idealnego strzelca, ale jest to dobra baza wyjściowa do szlifowania swoich umiejętności strzeleckich w trakcie pobytu na strzelnicy.

Poniżej wrzucamy krótką fotorealcję z tego wydarzenia. Wszystkim uczestnikom za udział dziękujemy i zapraszamy do nas częściej. 🤟🏻
Zdjęcia dzięki Yankes Fotografia 📸
Już teraz wspólnie ze Street Tactics zapraszamy na Warsztaty strzeleckie pod nazwą „Low Light” 🔦🌚🌕👀 które odbędą się 11 lipca 2020 r. na Strzelnicy Arizona.

Kategorie: Aktualności